Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Drogowi piraci strzeżcie się

Kilkudziesięciu prawdziwych piratów drogowych ujawniono we wrześniu na ulicach Łomży dzięki zdjęciom z fotoradaru straży miejskiej. Jak się okazuje niektórzy kierowcy nawet na uliczkach osiedlowych potrafią osiągnąć prędkości rzędu 80-100 km/h. Aby lepiej poskramiać piratów strażnicy miejscy i policjanci od czasu do czasu organizują wspólne akcje, a wówczas zdjęcia szybkim samochodom wykonują aż dwa aparaty.

Tak było m.in. w miniony wtorek. Dwa fotoradary ustawiono na ulicach Piłsudskiego i Spokojnej. W obu miejscach stały przez kilkadziesiąt minut i w obu miejscach, mimo że ustawiono je aby wychwytywały tylko tych, którzy dozwoloną prędkość przekraczają o ponad 31 km/h, ujawniono po kilku jeszcze szybciej jadących kierowców.
- Nasz fotoradar wykonał wówczas 11 zdjęć samochodów, ile zdjęć zrobił fotoradar policyjny tego nie wiem – mówi Bogdan Rutkowski komendant straży miejskiej w Łomży.
W sumie przez cały wrzesień urządzenie straży miejska sfotografowało 145 jadących za szybko samochodów.
- Rekordzista dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 50 km/h. Aż 63 z nich ujawniono gdy jechali o ponad 31 km/h. szybciej niż było dozwolone, a żaden z tych 145 kierowców nie miał przekroczenia mniejszego niż o 21 km/h – mówi Rutkowski.
Komendant straży miejskiej podkreśla, że rządzenie nie jest nadmiernie eksploatowane, bo obsługa fotoradaru nie jest głównym zajęcie strażników.
- Takie wspólne akcje z policja mamy 3 – 4 razy na miesiąc – mówi. - Fotoradary czasami ustawiane są obok siebie, aby mogły rozbić zdjęcia samochodom jadącym w obie strony, a czasami kaskadowo. Ten drugi sposób jest skuteczniejszy, bo wielu kierowców, jak już minie jeden fotoradar, to natychmiast przyspiesza... - dodaje komendant.

Dodajmy, ze za zbyt szybka jade grozi mandat i punkty karne. Jeśli fotoradar sfotografował samochód gdy ten poruszał się o 31 km za szybko jego kierowca otrzyma 6 punktów karnych i mandat od 200 do 300 zł.
cz
pt, 12 października 2007 14:59
Data ostatniej edycji: pt, 12 października 2007 15:06:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę