Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

RPOWP podpisany

Główne zdjęcie
Podpisanie dokumentu. Danuta Hübner - Komisarz ds. Polityki Regionalnej i Dariusz Piontkowski - Marszałek Województwa Podlaskiego

636 mln 207 tys 883 Euro zostanie przeznaczonych przez Komisję Europejską na rozwój województwa podlaskiego. Dziś w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP w Brukseli uroczyście podpisano Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 w ramach którego będą przekazywane te pieniądze - poinformował Urząd Marszałkowski w Białymstoku

Danuta Hübner i Dariusz Piontkowski
Danuta Hübner i Dariusz Piontkowski
Dokument w imieniu Komisji Europejskiej podpisała unijna Komisarz ds. Polityki Regionalnej Danuta Hubner a w imieniu władz województwa marszałek Dariusz Piontkowski. Środki, o które ubiegać się będą mogli przyszli beneficjenci zostały podzielone na siedem osi priorytetowych: wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie, rozwój infrastruktury transportowej, rozwój turystyki i kultury, społeczeństwo informacyjne, rozwój infrastruktury ochrony środowiska, rozwój infrastruktury społecznej i pomoc techniczna.
- Bardzo cieszy się  z faktu, że region, który postrzegany jest jako region wiejski kładzie tak duży nacisk na innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw – mówiła komisarz Danuta Hubner. - Jak wynika z ostatnich raportów, średnio na trzy regiony, które mają najwyższy przyrost zatrudnienia, zawsze znajduje się jeden region wiejski. Świadczy to o tym, że w regionach tych jest bardzo duży potencjał rozwojowy – dodawała.
Unijna komisarz d.s. polityki regionalnej wskazała też, że niezwykle ważnym elementem RPOWP jest uznanie znaczenia działań związanych z pozyskiwaniem inwestorów, co w przypadku województwa podlaskiego oznacza konieczność poprawy dostępu komunikacyjnego, i stąd m.in. plan budowy lotniska regionalnego w okolicach Białegostoku.
Marszałek Województwa Podlaskiego, Dariusz Piontkowski podziękował Manfredowi Beschelowi, Dyrektorowi Sekcji Polskiej w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej  KE oraz Witoldowi Willakowi z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej KE, którzy byli bardzo zaangażowani w prace nad Programem oraz uczestniczyli w negocjacjach Programu ze strony  Komisji Europejskiej. Dodał, że województwu udało się najlepiej  w Polsce wykorzystywać środki w ramach ZPORR i wyraził nadzieję, że w kolejnym okresie programowania będzie podobnie.
cz
cz, 11 października 2007 15:23
Data ostatniej edycji: cz, 11 października 2007 15:46:33

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę