Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Odległa droga przez Łomżę

Główne zdjęcie
Maciej Zajkowski prezes ŁIP-H

Nawet do 2025 roku Łomża może nie doczekać się własnej obwodnicy. Do takich przerażających wniosków dochodzili przedstawiciele miasta, biorący udział we wczorajszym spotkaniu na temat rozwoju dróg w północno-wschodniej Polsce, które odbyło się w Ostrołęce. Wśród przybyłych gości byli m.in. wiceminister transportu i szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

 
Spotkanie miało być poświęcone „omówieniu realizowanej i planowanej sieci dróg krajowych i autostrad oraz wypracowaniu rozwiązań komunikacyjnych w Polsce Północno-Wschodniej, obsługujących ruch tranzytowy na kierunku Wschód - Zachód, w powiązaniu z potrzebami gospodarczymi w regionalnym i lokalnym ruchu drogowym”.
- O niczym takim jednak nie mówiono – relacjonował Maciej Zajkowski, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. - Dowiedzieliśmy się tylko, że przebudowa drogi nr 61 nie jest przewidywana w planach do realizacji przez najbliższe dwadzieścia lat, poza budową obwodnic Szczuczyna i Stawisk – podkreślał Zajkowski.
Rząd i GDDKiA w tej części kraju stawiają na rozwój „8” - od Warszawy przez Białystok, Suwałki aż na Litwę, „19” z północy na południe kraju i „16” - biegnącej od Augustowa, przez Ełk i Olsztyn...
Podczas spotkania po raz kolejny wyraźnie powiedziano, że budowy obwodnicy Łomży póki co nie ma w planach realizacji rozpisanych do 2013 roku.
- Nie było także jej widać na planszach przedstawiających zamierzenia GDDKiA na lata 2013 – 2025 – podkreślał Zajkowski.
Odnosząc się do opracowanego przez ekspertów z międzynarodowej agencji Scott Wilson raportu na temat przebiegu Via Baltica dyrektor Generalny Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie Zbigniew Kotlarek mówił, że nie jest on ani miarodajny ani wiarygodny.
- Dodawał także, że będą budowane drogi przez Puszczę Knyszyńską i Biebrzański Park Narodowy i że Unia Europejska nie będzie nam dyktowała, gdzie mamy budować drogi – relacjonował wypowiedź Kotlarka Zajkowski.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę