Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Hakerzy atakują PO w Białymstoku

Główne zdjęcie
Robert Tyszkiewicz podczas konwencji w Łomży

Tapeta z logo PiS i plik dźwiękowy zachęcający do wspierania datkami Radia Maryja w służbowym komputerze szefa podlaskiej PO, Roberta Tyszkiewicza znaleźli jego współpracownicy. Są przekonani, że do komputera szefa ktoś się włamał. Jak podaje serwis gazeta.pl. Jeszcze wczoraj o zajściu powiadomiono Kancelarię Sejmu, a dziś złożono zawiadomienie o przestępstwie. - Sprawdzimy, czy rzeczywiście doszło do przestępstwa. Jeśli tak, postaramy się wykryć sprawcę - zapowiada na internetowych stronach Gazety Wyborczej w Białymstoku Jacek Dobrzyński, rzecznik podlaskiej policji.

Komputer szefa wojewódzkiej PO bezpośrednio połączony z sejmową siecią. Znajdowało się na nim wiele parlamentarnych dokumentów. Także poufne informacje związane z prowadzoną właśnie kampanią wyborczą - terminarze spotkań, wzory ulotek i reklamówek dla mediów.
Podobno włamanie do poselskiego komputera zdarzyło się w historii parlamentu po raz pierwszy. „Konsekwencje włamania do poselskiego komputera mogą być dość poważne – podaje gazeta.pl. - Chociaż na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie chuligańskiego wybryku, sprawcy według kodeksu karnego grozi nawet do ośmiu lat więzienia. Sprawa bowiem dotyczy parlamentarzysty i państwowych dokumentów.”
Dziennikarze gazety zapytali właściciela komputera o podejrzenia, kim mógł być sprawca, który pozostawił po sobie wyraźny, związany z konkurencyjną polityczną ślad.
-  Broń Boże, nie twierdzę, że jego autorem jest ktoś związany z PiS. Ale ta atmosfera wrogości, tworzona przez polityków tej partii, może zachęcać niektórych do takich nielegalnych działań – podkreślał w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej poseł Robert Tyszkiewicz.
Tymczasem lider wojewódzkich struktur PiS  całą sytuację nazywa próbą wywołania drobnego skandaliku i podkreśla, że logo PiS jest chronione prawnie.
- Jego użycie w takiej sytuacji jest przestępstwem. Mam nadzieję, że policja szybko wykryje sprawców i wyjaśni całą sprawę – mówił Gazecie Krzysztof Putra.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę