Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Prezydent Kaczyński wybiera się do Łomży

Główne zdjęcie
Lech Kaczyński
Prezydent RP

Najbliższą sobotę Lech Kaczyński prezydent Rzeczypospolitej Polskiej spędzi na Ziemi Łomżyńskiej. Jego wizyta ma rozpocząć się rano w Czyżewie gdzie odbierze tytuł Honorowego Obywatela tej gminy, a zakończyć wieczorem w Łomży.

Lech Kaczyński w Łomży – zgodnie z nieoficjalnym wciąż jeszcze programem wizyty - spędzi kilka godzin. Prezydent RP ma pojawić się w mieście około godziny 15.00. Najpierw zaplanowano spotkanie się ze społecznością „mechaniaka”. W budynku Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących mają być nie tylko wybrani uczniowie szkoły i jej nauczyciele, ale także przedsiębiorcy. Jak przekonują organizatorzy wybór na tę szkołę nie padł przypadkowo. „Mechaniak” to największa szkoła techniczna w regionie, która zapewnia kadry łomżyńskim przedsiębiorcom. Podczas krótkiego spotkania będzie okazja do porozmawiania o problemach gospodarczych regionu. Wizyta prezydenta Kaczyńskiego w szkole prawdopodobnie będzie trwała około 50 minut, po czym uda sie on do Wyższego Seminarium Duchownego. Tu głównym punktem spotkania ma być wręczenie przez prezydenta odznaczeń państwowych. W budynku WSD Lech Kaczyński ma spędzić około godziny i w tym miejscu kończy się część oficjalna. Prezydent z Łomży jednak nie wyjeżdża od razu. Ma się jeszcze na spokojnie zjeść kolację z biskupem łomżyńskim w jego pałacu.

Po drodze z Czyżewa do Łomży Lecha Kaczyński odwiedzi Szepietowo. Tu będą akurat rozpoczynały się dwudniowe Jesienne Targi Ogrodnicze, których formalnego otwarcia ma dokonać właśnie prezydent. Z Szepietowa Lecha Kaczyński i jego świta przejada do wsi Wnory Wiechy, gdzie p[rezydent odwiedzi gospodarstwo rolne państwa Olszewskich – miał tu być przed miesiącem, ale z powodu choroby tamtą wizytę odwołano. Kolejnym punktem prezydenckiego objazdy Ziemi Łomżyńskiej będzie Zambrów, gdzie weźmie on udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej przy miejscowym liceum ogólnokształcącym. Dopiero po tej uroczystości Lech Kaczyński ma przejechać do Łomży, która jest ostatnim punktem sobotniej wizyty.

210204100642.gif
cz
śr, 10 października 2007 10:09
Data ostatniej edycji: śr, 10 października 2007 17:28:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę