Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

PO w Łomży bez Tuska

Główne zdjęcie
Robert Tyszkiewicz

Donald Tusk nie szydzi z Łomży... „To jest odpowiedź, na to, że Łomża, to okopy PiS-u” - tłumaczył Robert Tyszkiewicz szef wojewódzkich struktur tej partii, nader częste ostatnio przywoływanie Łomży przez Donalda Tuska. Przed tygodniem, podczas wizyty w Anglii lider PO przekonywał, że „Londyn da radę zrobić nawet w Łomży”, a w piątek, w Warszawie, mówił że „nawet w Łomży” może zostać zorganizowana jego debata z Jarosławem Kaczyńskim. - Nie dopatrywałbym się w tym niczego złego – wyjaśniał słowa Tuska Tyszkiewicz podczas łomżyńskiej konwencji PO. Sam Donad Tusk, mimo wcześniejszych zapowiedzi, do Łomży nie dojechał. Oficjalnie uniemożliwił to wypadek jaki wydarzył się na „ósemce”.

Halina Święczkowska
Halina Święczkowska
Alicja Agata Gołaszewska
Alicja Agata Gołaszewska
Mirosław Lech
Mirosław Lech
Maciej Głaz
Maciej Głaz

Konwencję wyborczą w Łomży Platforma Obywatelska zorganizowała w Hotelu Gromada (dawny Polonez). W wystrojonej plakatami i chorągiewkami PO sali konferencyjnej zebrało się około 70 osób. Poza prezentacją kilku kandydatów partii ubiegających się o wybór do Sejmu i jednej kandydatki do Senatu działacze PO koncentrowali się na krytykowaniu rządów PiS-u.
- Rząd zmarnował bezcenny czas na wewnętrzne kłótnie – mówi Robert Tyszkiewicz szef wojewódzkich struktur PO i jej kandydat nr 1 do Sejmu w województwie podlaskim. - Rozliczmy ich z faktów, z konkretów, z tego co zrobili – wzywał uzasadniając, że PiS i jego koalicjanci „mieli wielką władzę, którą wykorzystali jedynie do wewnętrznych przepychanek”.
W podobnym tonie wypowiadała się także europoseł PO prof. Barabara Kudrycka
- Oni są patałachami i my to widzimy – mówiła oceniając rządy PiS-u. -  Oni nam nie zamydlą oczu, tak jak robią to znacznej części społeczeństwa – dodawała pani profesor.

Platforma Obywatelska jest przekonana, że „nawet w Łomży” może zrobić dobry wynik. Robert Tyszkiewicz przekonywał zebranych do większego zaangażowania w kampanię wyborczą. Mówił, że nawet „dzisiejsze niekorzystne sondaże” dają PO w województwie podlaskim pięć mandatów czyli o dwa więcej niż było dotychczas.   
- Proszę nie patrzcie na sondaże. Urny wyborcze wciąż są puste.  Mamy dwa tygodnie na przekonanie ludzi – mówił Tyszkiewicz. - Moim marzeniem jest, aby Łomża miała posła z PO – dodawał podkreślając, że z Łomży popiera Macieja Głaza.
cz
pt, 05 października 2007 21:38
Data ostatniej edycji: so, 06 października 2007 11:44:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę