Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Nowa droga „na Jedwabne”

Blisko 14 km drogi pomiędzy Piątnicą a Janczewem pod Jedwabnem zostanie przebudowane w ciągu najbliższych trzech lat. Modernizacja tego odcinak drogi została wpisana na tzw. indykatywny wykaz indywidualnych projektów kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Na przebudowę drogi zostanie przeznaczonych około 30 mln zł.


Starosta łomżyński Krzysztof Kozicki nie ukrywa satysfakcji ze zmian w wykazie. Jak podkreśla o wpisanie tej inwestycji  do grona tzw. projektów kluczowych zabiegano do dłuższego czasu.
- Myśmy jako samorządowcy i wójtowie z gmin przyległych do tej drogi spotkali sie z zarządem województwa. Staraliśmy się o tej drodze rozmawiać i uzyskaliśmy  przychylność władz województwa – mówi Kozicki. - Szczerze mówiąc muszę pochwalić obecny zarząd województwa. Jak na razie decyzje inwestycyjne – w moim przekonaniu -  podejmuje bardzo rozsądnie i w dużej mierze są one korzystne dla Ziemi Łomżyńskiej – dodaje starosta łomżyński  
W indykatywnym wykazie indywidualnych projektów kluczowych poza przebudową drogi wojewódzkiej Nr 668 Piątnica Poduchowna – Jedwabne – Przytuły znalazły się także cztery inwestycje na terenie Łomży na łączna kwotę ponad 100 mln zł. Są to:
- Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży  (48,5 mln zł do 2012 roku)
- Modernizacja stadionu miejskiego – II etap (22 mln zł - do 2009)
- Budowa miejskiej pływalni (25 mln zł - do 2010)
- Renowacja zabytkowych obiektów kultury oraz rozbudowa Muzeum Diecezjalnego w ramach kompleksu  „Narew” (9,5 mln zł do 2012)
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę