Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Zabezpiecz domek na zimę – radzą działkowcom policjanci.

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Mija już sezon ożywionych odwiedzin na terenie ogródków działkowych. Kilka najbliższych tygodni właściciele zapewne poświęcą na ostatnie w tym roku prace porządkowe. Jednak później, jak co roku nastąpi kilkumiesięczny okres uśpienia. - Niestety nie jest to „martwy” sezon dla wandali i amatorów cudzej własności, którzy zwłaszcza w tym okresie wykorzystują często wielotygodniową nieobecność gospodarzy na posesjach – podkreśla nadkom. Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

Właśnie w tym czasie na terenach ogródków działkowych często dochodzi do włamań, kradzieży oraz niszczenia mienia. W związku z tym policja radzi aby przed zimą sprawdzić zabezpieczenie altanek, stan zamków, ewentualnie zamontować dodatkowe zabezpieczenia, zabrać z domków wartościowe przedmioty, oznakować przechowywane w altankach cenniejsze narzędzia – można tego dokonać bezpłatnie w najbliższej jednostce policji na podstawie dowodu zakupu rzeczy i dokumentu tożsamości, i co równie ważne w miarę możliwości odwiedzać i sprawdzać altanki na działkach oraz na zasadzie wzajemności zwracać uwagę na działki sąsiadów.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę