Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Łomża w marzeniach władz

Do 2013 roku Łomża na inwestycje pozyska z zewnątrz grubo ponad 600 mln zł – tak zakłada Wieloletni Plan Inwestycyjny przyjęty wczoraj przez radnych Łomży. - To wykaz marzeń, które chcemy realizować – podsumowywał plan radny Janusz Nowakowski i dodawał, że choć zrealizowanie WPI jest nierealne, to jest to „najlepszy dokument promocyjny miasta” bo „pokazujemy co chcemy zrobić”. - Życzę sobie, państwu i mieszkańcom Łomży abyśmy mogli zrealizować ten Plan w jak największej części – odpowiadał prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.


Dokument zakłada, że w najbliższych latach w Łomży zostaną zbudowane m.in. dwa baseny, piękny stadion, a wszyscy mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu... Wszystko miałoby powstać przede wszystkim za pieniądze pozyskane przez samorząd z zewnątrz.  W ciągu sześciu lat do miasta powinno spłynąć na realizacje marzeń 614 mln zł...
- Stoję na stanowisku aby wpisać w ten dokument jak najwięcej zamierzeń, bo jest całkiem realne, że niektóre z naszych dużych inwestycji zostaną z jakichś tam przyczyn odrzucone i musimy móc wstawić w ich miejsce cos innego – przekonywał radnych prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.
Radny Janusz Nowakowski podkreślając że „w sumie to dobrze, ze mamy takie marzenia” dodawał, że dokument ma jeden minus.
- Powinien zawierać załącznik, które z tych inwestycji są realne do zrealizowania w oparciu tylko o finanse miasta, ale pewnie pani skarbnik wolała by iść na emeryturę niż cos takiego zrobić – mówił sugerując, że samodzielnie samorząd może byłby w stanie zebrać 1/5 potrzebnych na ten cel środków.
Radni uznali, że „marzenia i pozytywne myślenie” w tym wypadku są jak najbardziej wskazane i bez sprzeciwu przyjęli dokument.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę