Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

227 kandydatów na posłów i senatorów

216 kandydatów w wyborach do Sejmu i 11 w wyborach do Senatu, zamierza ubiegać się o mandaty w nowym parlamencie z okręgu obejmującego województwo podlaskie - poinformował dyrektor białostockiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Marek Rybnik. W okręgu obejmującym województwo podlaskie będzie wybieranych 15 posłów i 3 senatorów.

W wyborach do Senatu Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku otrzymała zgłoszenia jedenastu kandydatów: trzech kandydatów z listy PiS (wśród nich obecny senator LPR Jan Szafraniec), dwóch z PO oraz po jednym z list: LPR, PSL, LiD, Samoobrony i UPR. Jedynym kandydatem niezależnym jest były premier i marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz.
W wyborach do Sejmu komisja zarejestrowała listy komitetów wyborczych: Liga Polskich Rodzin (30 kandydatów), Prawo i Sprawiedliwość (30), Platforma Obywatelska (30), Polskie Stronnictwo Ludowe (30), Lewica i Demokraci (28), Samoobrona (30), Polska Partia Pracy (23) i Partia Kobiet (15).

Jako ostatni, już w nocy, zgłosili się przedstawiciele komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej (30 kandydatów w wyborach do Sejmu, dwóch w wyborach do Senatu), a także LiD z listami podpisów pod kandydaturą do Senatu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę