Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

piątek 21.09.2007

Gazeta Współczesna - Lekarze chcą negocjować Gazeta Współczesna - Zbuntowani parafianie Gazeta Współczesna - Czekamy na inwestorów

Gazeta Współczesna - Lekarze chcą negocjować
Oddział noworodkowy z pododdziałem intensywnej opieki noworodka, neurologia, oddział chorób zakaźnych i oddział chorób płuc i gruźlicy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży są zagrożone zamknięciem i ewakuacją pacjentów. Ostatnią szansą na porozumienie między lekarzami a dyrekcją placówki jest spotkanie negocjacyjne zaplanowane na piątkowy poranek.
- Chcemy podjąć rokowania i uzyskać kompromis, bo nie uważamy, aby zamykanie szpitala było dobrym pomysłem - przekonuje Leszek Kołakowski, przewodniczący OZZL w łomżyńskim szpitalu. - Jednocześnie nie chcemy zrezygnować z naszych roszczeń.
Medycy żądają podwyżek płac. Odrzucili propozycję trzymiesięcznego dodatku w wysokości 500 zł netto. Lekarze chcą harmonogramu podwyżek do 2009 roku.
- Żadna inna propozycja nie wchodzi w grę - odpowiada Marian Jaszewski, dyrektor placówki. - NFZ wycofał się z nowego kontraktowania umów na 2008 rok. Teraz kontrakty będą aneksowane, to znaczy, że w razie wygaszenia pracy któregokolwiek oddziału nie będzie możliwości ponownego otwarcia go już w zakontraktowanym roku.
więcej: Gazeta Współczesna - Lekarze chcą negocjować

Gazeta Współczesna - Zbuntowani parafianie
Łomża Nie chcą nadajników telefonii komórkowej obok krzyża
- Kościół jest od tego by skupiać wiernych, a nie ich dzielić. Wielką nieodpowiedzialnością proboszcza jest stawiać obok krzyża świętego nadajniki telefonii komórkowej - żalą się wierni parafii św. Brunona na ulicy Wojska Polskiego w Łomży.
Maszt niezgody
Wielotysięczna parafia od kilku tygodni za sprawą działań proboszcza ks. Henryka Jankowskiego jest podzielona. Na zwolenników i przeciwników zainstalowania na kościelnej wieży nadajników sieci telefonii komórkowej Polkomtel - Plus GSM. Tych pierwszych jest zdecydowanie mniej, ale i tak decydujący głos należy do proboszcza. Trzy nadajniki zasiliłyby budżet parafii ponad trzema tysiącami euro. Do tego dochodzą miesięczne opłaty wnoszone przez operatora. Z drugiej strony determinacja mieszkańców, zwłaszcza tych z najbliższych okolic parafii jest wielka. Są gotowi w ostateczności nawet na zmianę parafii.
- Nie pozwolimy na to, by nadajniki stanęły na wieży - podkreśla Bogumiła Olbryś radna i jedna z parafianek. - Boimy się o zdrowie swoje i naszych dzieci.
więcej: Gazeta Współczesna - Zbuntowani parafianie

Gazeta Współczesna - Czekamy na inwestorów
Łomża Okoliczne gminy chcą dołączyć do Łomżyńskiej Podstrefy.
Łomżyńska Specjalna Podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może powiększyć się o 23,74 ha na terenie gminy Nowogród, 22 ha w gminie Piątnica i 10 ha w gminie Łomża.
Przedstawiciele zainteresowanych gmin spotkali się w czwartek. Dyskutowali z władzami miasta i przedstawicielami Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
- Samorządowcy zaprezentowali lokalizację terenów, które mogą dołączyć do Łomżyńskiej Podstrefy - mówi Maciej Zajkowski, prezes ŁIPH. - Teraz czekamy na przedsiębiorców i inwestorów, którzy chcą prowadzić biznes na tych terenach.
W Nowogrodzie na zagospodarowanie czeka działka przy ul. Cmentarnej, 10 hektarowa działka zaproponowana przez gminę Łomża leży we wsi Stare Modzele, a 22 hektarowa działka w gminie Piątnica zlokalizowana jest we wsi Nagórki.
- Na razie nie ma jeszcze żadnych konkretów - mówi Józef Piątek, burmistrz Nowogrodu. 
więcej: Gazeta Współczesna - Czekamy na inwestorów


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę