Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Urzędnicy do oceny

Główne zdjęcie
Sumienność, sprawność, bezstronność, umiejętność stosowania odpowiednich przepisów, planowanie i organizowanie pracy a także postawa etyczna to podstawowe kryteria oceny urzędników.

Wielkie ocenianie rozpoczyna się w łomżyńskim ratuszu. W ciągu najbliższych trzech tygodniu gruntownej ocenie zostaną poddani wszyscy pracujący tu urzędnicy. Oceny dokona bezpośredni przełożony stosując do tego dziewięć kryteriów. Za oblanie pierwszego sprawdzianu nic nie grozi, ale druga ocena negatywna – zgodnie z prawem - będzie oznaczała pożegnanie ze stanowiskiem. Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński podpisał zarządzenie wprowadzające regulamin dokonywania takiej oceny.

Sumienność, sprawność, bezstronność, umiejętność stosowania odpowiednich przepisów, planowanie i organizowanie pracy a także postawa etyczna to podstawowe kryteria oceny wszystkich urzędników. Do tego dojdą jeszcze trzy kryteria, z kilkudziesięciu do wyboru, wskazane przez bezpośredniego przełożonego urzędnika.  W tej grupie znajdują się takie jak umiejętność obsługi urządzeń technicznych, znajomość języka obcego, komunikacja werbalna,  czy pozytywne podejście do obywatela.

Obowiązek regularnego przeprowadzania ocen kwalifikacyjnych urzędników wprowadziła ostatnia nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych z 25 sierpnia 2006 roku. Pierwsza ocena musi być przeprowadzona do 10 października bieżącego roku, a kolejne może dzielić co najwyżej dwuletni odstęp.

Pierwsza weryfikacja, nawet niekorzystna dla pracownika, nie będzie jednak kończyła się rozwiązaniem umowy o pracę. Taki skutek przewidział ustawodawca dopiero w przypadku uzyskania oceny negatywnej w kolejnej weryfikacji przeprowadzonej nie wcześniej niż 3 miesiące później.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę