Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Szmuglowali lekarstwa?

Główne zdjęcie
fot. Izba Celna w Białymstoku

Dużą ilość farmaceutyków niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli w weekend celnicy pod Zambrowem. Lekarstwa znajdowały się w samochodzie osobowym, który zatrzymano do kontroli w miejscowości Zambrzyce. Samochodem podróżowali mężczyzna i kobieta – obywatele Mongolii.

W samochodzie ujawniono blisko 550 szt. produktów leczniczych w postaci tabletek, tubek z pastą, butelek z cieczą oraz woreczków ze sproszkowanymi substancjami. Wszystkie zatrzymane farmaceutyki, do których przyznał się kierowca i pasażerka pojazdu, nie zawierały oznaczeń w języku polskim o możliwości dopuszczenia ich do obrotu.
Sprawa zajęła się policjanci z Zambrowa. Mongołom grozi nawet dwa lata więzienia, bo  zgodnie z art. 124 ustawy Prawo farmaceutyczne, wprowadzanie do obrotu lub przechowanie w celu wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego bez pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, jest przestępstwem.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę