Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

„Podgórze” dla wszystkich

Każdy może dowolnie używać nazw miejscowości w nazwie swojej firmy i wcale nie musi pytać o zgodę samorządów. Tak uznał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który unieważnił uchwałę Rady Gminy Łomża wyrażającą zgodę na używanie nazwy miejscowości „Podgórze” w znaku towarowym tutejszych zakładów mięsnych.

"Ograniczenie swobody korzystania z dobra powszechnego, jakim jest bez wątpienia nazwa miejscowości może zostać jedynie wprowadzone przepisami ustawowymi" – napisał w uzasadnieniu swej decyzji wojewoda. A ponieważ w obowiązującym porządku prawnym brak jest ustawy wprowadzającej takie ograniczenie, dlatego też mogą one być używane bez ograniczeń.   
W świetle powyższego należy uznać, iż Rada Gminy Łomża podejmując w lipcu uchwałę
w sprawie wyrażenia zgody na używanie nazwy miejscowości „Podgórze” dokonała tego bez podstawy prawnej co skutkuje stwierdzeniem nieważności wyżej wymienionej uchwały.
Reasumując każdy kto będzie chciał wpisać do nazwy swojej firmy „Podgórze”, „Łomża” czy „Warszawa” może to zrobić bez pytania kogokolwiek o zgodę.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę