Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Pieńkowski na pierwszego rektora PWSIiP w Łomży

Prof. Kazimierz Pieńkowski z Politechniki Białostockiej ma zostać pierwszym rektorem łomżyńskiej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. W ministerstwie edukacji znajduje się już odpowiedni wniosek w tej sprawie. Jak twierdzi wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński wręczenie aktu nominacji profesorowi ma odbyć się na początku przyszłego tygodnia i zaraz po tym fakcie ma ruszać nabór do szkoły. Prezydent dodaje, że wszystko wskazuje na to, że inauguracja roku akademickiego na tej uczelni odbędzie się 1-go października.

Póki co uczelnia oprócz rektora nie ma jeszcze budynku. Wiadomo na pewno, że nie będzie jej, w pierwotnie przeznaczonym na ten cel, biurowcu przy ulicy Poznańskiej. Jako przyszłe siedziby rozważane są już tylko dwie lokalizacje. Pierwsza: to należący do samorządu województwa budynek po Liceum Medycznym - obecnie działa w nim Medyczne Studium Zawodowe (budynek przy II LO przy Placu Kościuszki), druga: to budynek szkoły drzewnej przy Alei Legionów. Ostateczna decyzja w którym z nich szkoła w końcu powstanie ma zapaść w przyszłym tygodniu – zapowiada wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński.
Zgodnie z założeniami w publicznej uczelni wyższej w Łomży na pierwszym roku bezpłatnych studiów na obu kierunkach – przedsiębiorczości i informatyce - ma studiować około 120 osób.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę