Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Łoś przyszedł do Łomży

Nietypowego gościa mogli nad ranem zauważyć na obrzeżach Łomży mieszkańcy bloków przy ulicy Sybiraków, Kazańskiej i porucznika Łagody. W odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od budynków spacerował łoś. Ogromne zwierze wzbudziło ogromne zainteresowanie. Niestety wizyta nie trwała długo. Po kilku minutach łoś pobiegł na pobliskie pola.

 Zdaniem Mirosława Grużewskiego dyrektora Muzeum Przyrody w Drozdowie wizyta łosia w Łomży nie jest aż taka nadzwyczajna.
- To jest duży zwierzak więc się tak bardzo ludzi nie boi. Poza tym on był trochę zabłąkany. Łosie tutaj wędrują kilkoma szlakami głównie związanymi z doliną Narwi, ale mogą wędrować także od strony Czerwonego Boru, a więc oba szlaki są w pobliżu Łomży – podkreśla Grużewski.
Dalekim wyprawom łosi – nawet do Łomży – sprzyja aura. Normalnie zwierzęta te żyją w okolicach bagien i zbiorników wodnych, gdzie mogą się chodzić, ale teraz, gdy wszędzie jest mokro i chłodno, łosie mogą być praktycznie wszędzie. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę