środa, 16 października 2019 napisz DONOS@

Wrzesień nadzwyczajnych sesji

Już po raz drugi w tym miesiącu nadzwyczajną sesję Rady Miasta Łomża zwołał jej przewodniczący. Radni miasta na dodatkowym posiedzeniu spotkają się w środę. I choć wszyscy spodziewali się, że taka sesja będzie zwołana, to jednak radni oczekiwali innego tematu. Sesja miała być poświęcona wyznaczeniu terenów pod łomżyńska podstrefę Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a będzie podjęcie uchwały w sprawie utworzenia dodatkowych obwodów głosowania w przedterminowych wyborach parlamentarnych.

Chodzi o utworzenie obwodów do głosowania w szpitalach i Domu Pomocy społecznej w Łomży.
Wiesław Grzymała przewodniczący Rady Miasta Łomża tłumaczy, że zgodnie z kalendarzem wyborczym obwody do głosowania w wyborach wyznaczonych na 21 października muszą być uchwalone do czwartku stąd nie było możliwości dalszego zwlekania z tym tematem. Dodaje także, że jeśli tylko pojawi się wniosek prezydenta w sprawie utworzenie w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej gotów jest zwołać nadzwyczajna sesję jeszcze raz nawet w tym tygodniu.   
- Ta Rada nie raz dawała dowody na to, że jest w stanie szybko i dobrze pracować dla dobra Łomży – podkreśla Grzymała.
Dodaje, że o zwołaniu nadzwyczajnej sesji w sprawie podstrefy kilkakrotnie rozmawiał z prezydentem i liczy, że odpowiedni wniosek lada dzień do Rady spłynie.
Przypomnijmy Grzegorz Mackiewicz prezes SSSE  mówił pod koniec sierpnia, że wniosek o utworzenie w Łomży podstrefy SSSE chciałby zawieść do ministerstwa gospodarki w połowie września, tak by decyzje o jej utworzeniu – mógł podjąć rząd jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Mackiewicz dodawał, że praktycznie wszystko jest już gotowe... Są inwestorzy, jest wstępna zgoda ministerstwa i przychylność premiera Jarosława Kaczyńskiego, ale brakuje uchwały Rady Miasta wskazującej tereny na których ma być utworzona podstrefa. Ta uchwała miała być podjęta na początku miesiąca....    

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę