Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Wrzesień nadzwyczajnych sesji

Już po raz drugi w tym miesiącu nadzwyczajną sesję Rady Miasta Łomża zwołał jej przewodniczący. Radni miasta na dodatkowym posiedzeniu spotkają się w środę. I choć wszyscy spodziewali się, że taka sesja będzie zwołana, to jednak radni oczekiwali innego tematu. Sesja miała być poświęcona wyznaczeniu terenów pod łomżyńska podstrefę Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a będzie podjęcie uchwały w sprawie utworzenia dodatkowych obwodów głosowania w przedterminowych wyborach parlamentarnych.

Chodzi o utworzenie obwodów do głosowania w szpitalach i Domu Pomocy społecznej w Łomży.
Wiesław Grzymała przewodniczący Rady Miasta Łomża tłumaczy, że zgodnie z kalendarzem wyborczym obwody do głosowania w wyborach wyznaczonych na 21 października muszą być uchwalone do czwartku stąd nie było możliwości dalszego zwlekania z tym tematem. Dodaje także, że jeśli tylko pojawi się wniosek prezydenta w sprawie utworzenie w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej gotów jest zwołać nadzwyczajna sesję jeszcze raz nawet w tym tygodniu.   
- Ta Rada nie raz dawała dowody na to, że jest w stanie szybko i dobrze pracować dla dobra Łomży – podkreśla Grzymała.
Dodaje, że o zwołaniu nadzwyczajnej sesji w sprawie podstrefy kilkakrotnie rozmawiał z prezydentem i liczy, że odpowiedni wniosek lada dzień do Rady spłynie.
Przypomnijmy Grzegorz Mackiewicz prezes SSSE  mówił pod koniec sierpnia, że wniosek o utworzenie w Łomży podstrefy SSSE chciałby zawieść do ministerstwa gospodarki w połowie września, tak by decyzje o jej utworzeniu – mógł podjąć rząd jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Mackiewicz dodawał, że praktycznie wszystko jest już gotowe... Są inwestorzy, jest wstępna zgoda ministerstwa i przychylność premiera Jarosława Kaczyńskiego, ale brakuje uchwały Rady Miasta wskazującej tereny na których ma być utworzona podstrefa. Ta uchwała miała być podjęta na początku miesiąca....    

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę