Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Szczepienie lisów

W tym tygodniu na terenie województwa podlaskiego zostaną przeprowadzone szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Specjalne przynęty ze szczepionką - w formie walcowatych kostek - będą zrzucane z samolotów. Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących niemniej weterynarze proszą aby przez dwa tygodnie trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Przynęty mają kształt kostek koloru zielono – brunatnego o wymiarach 4 x 4 x 1 cm i zawierają zatopiony pojemnik z płynną szczepionką. Weterynarze proszą o nie dotykanie i nie niszczenie przynęt, ponieważ te, które były dotykane przez ludzi, są omijane przez lisy.

Szczepionka jest nieszkodliwa dla innych zwierząt, a także dla ludzi niemniej w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony  śluzowe człowieka, względnie na uszkodzony naskórek – należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza medycyny.
 
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę