Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Błędy formalne to nasza specjalność?

Kolejny łomżyński wniosek o dofinansowanie odpadł nim eksperci mogli go ocenić. Po odrzuceniu przez kuratorium oświaty w Białymstoku - ze względów formalnych - wniosków o dofinansowanie organizacji zajęć pozalekcyjnych w łomżyńskich szkołach, a także wniosków dotyczących dopłat do organizacji wycieczek historycznych, tym razem – przez błędy formalne – wniosek odrzuciło ministerstwo kultury. Chodzi o złożony przez Urząd Miejski w Łomży wniosek o dofinansowanie Modernizacji i adaptacji zabytkowego budynku Muzeum Północno-Mazowieckiego.

Miasto chciało, aby inwestycja została wsparta finansami w ramach  priorytetu Ochrona kulturowego dziedzictwa europejskiego Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wniosek został złożony jeszcze w kwietniu, ale eksperci z ministerstwa kultury nawet nie mieli okazji się z nim zapoznać. Odpadł z przyczyn formalnych. Koszt całej inwestycji urzędnicy z ratusza wycenili na niespełna 967 tysięcy euro. Tymczasem warunek, jaki obowiązywał w konkursie mówił, że minimalna wartości zgłaszanego projektu musi wynieść 1 mln euro. (a więc zabrakło 33 tys euro)
Dodajmy, że do podziału były ponad 42 mln euro, a chętnych po sięgnięcie do tych pieniędzy  bardzo wielu. Do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożono 104 wnioski na kwotę całkowitą ponad 280 mln euro.

    zobacz: Ratusz wyjaśnia: To nie nasze błędy

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę