Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Bezpieczniejsze wakacje

Mniej pijanych i bardziej bezpiecznie – tak było na drogach województwa podlaskiego w wakacje. Policjanci podsumowali swoje statystyki za lipiec i sierpień. Okazuje sie, że w tym czasie zatrzymano o około 20 % mniej pijanych kierowców niż przed rokiem. Znacznie spadła też liczba wypadków drogowych i ich ofiar.

Jak podaje podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku w tym roku w wakacje na drogach województwa podlaskiego doszło do 220 wypadków. W ich efekcie 41 osób zginęło, a niemal 300 zostało rannych. Choć te dane mogą przerażać, to okazuje sie, że są lepsze niż te sprzed roku. Wówczas w 234 wypadkach 48 osób zginęło, a 308 zostało rannych.
- Głównymi przyczynami wypadków pozostają: nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też omijanie – mówi Baranowski.
Przez dwa wakacyjne miesiące policjanci z drogówki ujawnili i zatrzymali ponad 1200 pijanych kierowców. W tym wypadku spadek w porównaniu z ubiegłorocznymi statystykami sięga aż 20%.  

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę