Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Tysiące euro dla gmin wiejskich

Niemal 800 tys euro dostanie 10 gmin z terenu byłego województwa łomżyńskiego w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Program, ma pomóc gminom w lepszym wykorzystaniu środków unijnych i wprowadzeniu nowych instrumentów zarządzania w sferze pomocy społecznej.

Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich zakłada, że 500 wytypowanych do programu gmin otrzyma pieniądze na rozwiązywanie problemów społecznych. W sumie do gmin ma trafić ok. 40 mln euro pochodzących z pożyczki Banku Światowego. Pieniądze zostały rozdysponowane na poszczególne gminy proporcjonalnie do liczby osób i rodzin, do których adresowane będą działania zaprojektowane w programie: ludzi starszych, niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży, rodzin z dziećmi.
W regionie najwięcej ma otrzymać Kolno. Na jej konta z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich ma trafić aż 127 tys 800 euro.
Pieniądze otrzymają także: Grajewo – 89 400 euro, Szczuczyn – 95 400, Wąsosz - 55 000, Mały Płock – 70 500, Turośl - 71 800, Miastkowo – 63 400, Zbójna – 60 800, Klukowo – 64 800 i Rutki – 89 700.     
Pierwsze pieniądze gminy mają otrzymać pod koniec roku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę