Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
na podstawie www.um.lomza.pl

Upamiętnić bohaterów...

Główne zdjęcie
fot. um.lomza.pl

Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej Ku Czci Żołnierzy Państwa Podziemnego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży było głównym punktem miejskich uroczystości upamiętniających 68 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach uczestniczyła Kompania Honorowa Wojska Polskiego, poczty sztandarowe, kombatanci, władze miejskie i przedstawiciele służb mundurowych. Odsłonięcie tablicy poprzedziła Msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył biskup Tadeusz Bronakowski. On też poświęcił odsłoniętą tablicę

W przemówieniu poprzedzającym odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej Ku Czci Żołnierzy Państwa Podziemnego prezydent Łomży Jerzy Brzeziński zwracając się do przybyłych Kombatantów powiedział:
- Czyn Waszego Pokolenia to stworzenie  Polskiego Państwa Podziemnego: stabilnej, silnej, dobrze funkcjonującej struktury, która miała służyć polskiej nadziei. W pamięci Narodu Polskiego utrwalił się obraz Armii Krajowej – siły zbrojnej Tego Państwa i jej walki (...). Niech te wszystkie wspaniałe czyny ludzi i struktur Polskiego Państwa Podziemnego nie będą zapomniane. Niech trwa w pamięci Narodu ten wielki trud tamtego pokolenia, które chciało aby Polska była Polską, a Polak Polakiem. (...) Nasza obecność tu na tej Łomżyńskiej Dolinie Pamięci mówi o naszej wdzięczności, szacunku i pamięci. Polska i My o Was pamiętamy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę