Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Pogoniły uroczystości...

Po blisko dwóch godzinach dysputy Rada Łomży przyjęła poprawki w budżecie miasta zgłoszone przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego. Za zagłosowało tylko pięciu radnych, ale to wystarczyło bo pozostali wstrzymali się od głosu. Większość radnych zarzucała prezydentowi, że sposób w jaki wprowadza poprawki do budżetu uniemożliwiają radnym ustosunkowanie się do nich.

W poniedziałek o poranku radni Łomży spotkali się na nadzwyczajnej sesji aby jeszcze raz  głosować nad zmianami w budżecie miasta, które odrzucili w środę. Sesję zwołano na wniosek popierającego prezydenta klubu radnych. Jeszcze w piątek przewodniczący Rady Miasta Wiesław Grzymała liczył na „gest dobrej woli” ze strony prezydenta, ale dziś go jednak nie było...
Sesja która miała trwać około pół godziny przeciągnęła do dwóch godzin i gdyby nie miejskie uroczystości  upamiętniające 68 rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę pewnie trwałaby i dłużej...
Opozycyjni wobec prezydenta radni podnosili, że realizacja inwestycji budzi ich wielkie zastrzeżenia. Zarzucali, że sposób zmian w budżecie – radni mogli tylko wszystko zaakceptować albo wszystko odrzucić - uniemożliwia im ustosunkowanie się do poszczególnych przesunięć.   
Radny Krzysztof Sychowicz podsumowując sesję stwierdził, że radni działając pod presją czasu, dla dobra mieszkańców w większości zdecydowali się wstrzymać od głosu...
Zmiany w budżecie, które tym samym dziś Rada Łomży przyjęła umożliwia m.in. wypłatę pieniędzy nauczycielom pracującym przy ustnych maturach, a także rozstrzygnięcie przetargu na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży, na które ą 115 tys  zł przekazało ministerstwo sportu.
Budowa ulic Krasa i Kierzkowa, z których to inwestycji pieniądze w tym roku zabrano, mają znaleźć się w przyszłorocznym budżecie miasta.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę