Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Zmiany w budżecie jeszcze raz...

W poniedziałek z samego rana na nadzwyczajnej sesji mają spotkać się radni Łomży. O zwołanie takiej sesji do przewodniczącego Rady Miasta wczoraj wystąpili radni z klubu „Samorządowe Porozumienie Łomży”. Sesja będzie poświęcona tylko jednemu problemowi – zmianom w budżecie miasta, które przepadły podczas środowej zwyczajnej sesji rad. Odrzucenie zgłoszonych przez prezydenta poprawek spowodowało zatrzymanie kilku miejskich inwestycji, a także m.in. zablokowało wypłatę pieniędzy nauczycielom pracujących przy ustnych maturach i - jak twierdzi prezydent - spowoduje konieczność zwrócenia ministerialnej dotacji przyznanej miastu na budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 5.

Wiesław Grzymała przewodniczący Rady Miasta mówi, że oczekiwał na wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji od prezydent Łomży. Wniosek taki złożył jednak popierający prezydenta sześcioosobowy klub radnych, a to oznacza, że radni będą debatować nad tym samym dokumentem, który odrzucili w środę... chyba, że na sesji autopoprawkę zgłosi prezydent. I właśnie na taki ruch liczy przewodniczący Rady Miasta „ale takiej pewności nie mam” – podkreśla Grzymała.
Jak mówi Grzymała radni, którzy odrzucili w środę zamiany w budżecie nie są przeciwko wypłacie nauczycielom należnych im pieniędzy tak jak nie są przeciwko budowie boiska przy SP nr 5 i innym inwestycjom. Sprawy kontrowersyjne dotyczyły usunięcia z planów tegorocznych inwestycji ulic Krasa i Kierzkowa, a że można było albo wszystko przyjąć albo wszystko odrzucić – większość radnych zdecydowała się na to drugie.   
- Wystarczy odrobina dobrej woli ze strony prezydenta – mówi Grzymała dodając że większość radnych liczy, że w autopoprawce wśród tegorocznych inwestycji pozostanie Kierzkowa.

Nadzwyczajna sesja odbędzie się w poniedziałek o godzinie 8.30 i przewodniczący ma nadzieję, że tym razem dyskusja o zmianach w budżecie Łomży będzie krótka, tak by radni i prezydenci zdążyli na rozpoczynające się o godzinie 11.00 miejskie uroczystości związane z 68 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę