Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Bliźniaki razy sześć

Takich narodzin w łomżyńskim szpitalu jeszcze nie było. W ciągu kilku dni urodziło się tu aż sześć par bliźniąt. Czegoś takiego nie pamięta nawet dr Maria Wilińska, ordynator oddziału noworodków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Były kiedyś trzy pary bliźniąt, ale sześć nigdy – mówi Wilińska podkreślając że to duża radość, ale i przy ich narodzinach było dużo pracy.

Statystycznie ciąża bliźniacza trafia się raz na 80 urodzeń.... Tym razem w Łomzy bliźniacze porody sie skumulowały. Pod koniec ubiegłego tygodnia lekarze z oddziału noworodków odebrali aż 6 takich porodów.     
- Poród bliźniaczy zawsze stawia nasz zespół na równe nogi i rzeczywiście było dużo pracy – mówi dr Wilińska, dodając, że wśród bliźniaków są dzieci donoszone jak i urodzone znacznie przed czasem.
Dzieci rodziły się we wszystkich kombinacjach. Były pary dziewczynek, patry chłopców i mieszane. W przypadku łomżyńskich bliźniaków wszystkie pochodzą z począć naturalnych.

Z szóstki bliźniaczych par jedna juz została wypisane do domu, pozostałe pięć w dalszym ciągu przebywają na oddziale pod opieka lekarzy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę