Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Strażacy z Łomży poszukiwali ofiar białego szkwału

Sześciu łomżyńskich strażaków płetwonurków uczestniczyło w poszukiwaniach osób zaginionych na jeziorach mazurskich. Przez cztery dni poszukiwali ofiar ubiegłotygodniowego białego szkwału, który wywrócił i zatopił kilkadziesiąt żaglówek. Łomżanie ze specjalnej grupy ratownictwa wodno-nurkowego przeszukiwali m.in. wody jeziora Łabap, gdzie w niedzielę po południu wyłowili z ciało jednego z poszukiwanych. Zwłoki 59-letniego mężczyzny unosiły się już na wodzie.


Brygadier Ireneusz Denusiuk z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży podkreśla, że płetwonurkowie z Łomży na poszukiwania udali się, ze swoim sprzętem. Do dyspozycji mieli nie tylko łódź, czy kombinezony, ale także m.in. echosondy i specjalne lampy.   
Łomżyńska ekipa płetwonurków wczoraj wieczorem oficjalnie zakończyła akcję poszukiwawczą. Płetwonurkowie nie powrócili jednak do macierzystej jednostki. Zostali na Mazurach, gdzie zorganizowano im dodatkowy obóz szkoleniowy. Do Łomży powrócą jutro.

Do tej pory odnaleziono osiem ofiar białego szkwału, który w miniony wtorek przeszedł nad mazurskimi jeziorami. W dalszym ciągu prowadzone są poszukiwania trzech osób.
Dodajmy, że wśród ofiar kataklizmu jest 18-letni uczeń łomżyńskiego technikum i 22-letni kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę