Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Psy pogryzły 9-letnią dziewczynkę

W piątek po południu wataha psów pogryzła dziewczynkę. Do ataku psów na dziewięciolatkę doszło przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że właściciel kilku psów wychodząc z posesji nie zamknął furtki, przez którą czworonogi wybiegły na ulicę. W wyniku ataku psów dziecko doznało obrażeń głowy, szyi oraz rąk i nóg.


Psy zaatakowały dziewczynkę około godziny 15:00. W momencie, gdy 9-latka przechodziła obok psy rzuciły się na nią – mówi podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. - Słysząc ujadanie i krzyki na pomoc dziecku ruszył właściciel zwierząt, oraz jego sąsiad, który kijem odgonił psy.  Dziecko z obrażeniami głowy, szyi oraz rąk i nóg trafiło do szpitala. Po opatrzeniu ran zostało zwolnione do domu – dodaje Baranowski.

Psy zostały odłowione przez pracowników schroniska dla zwierząt.

Należy pamiętać, że w przypadku ataku psa człowiek nie jest do końca bezbronny. Po pierwsze trzeba zachować spokój, nie szarpać się, nie wykonywać gwałtownych ruchów, które jeszcze bardziej mogą rozdrażni agresywne zwierzę. Ucieczka też nie jest sposobem na obronę. Pies ma swoisty instynkt pościgu i złapania ofiary. W sytuacji, gdy pies nie stara się zaatakować należy w miarę możliwości opuścić jego terytorium. Jednak w momencie ataku najbezpieczniejszą obroną jest pozycja „żółwia”, która pozwala na osłonięcie znacznej powierzchni ciała. Należy spleść dłonie chowając kciuki do środka. Następnie założyć ręce na kark i osłonić nimi uszy. Później uklęknąć i trzymać głowę jak najbliżej kolan.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę