Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Z Zambrowa do Hodyszewa

Główne zdjęcie
Cudowny Obraz Matki Bożej Hodyszewskiej
Obraz koronowany 31.08.1980 przez Kard. Franciszka Macharskiego

Zambrowianie w piątek rano pieszo wyruszają do Sanktuarium Matki Bożej Hodyszewski – Matki Pojedniania. W ciągu dwóch dni pątnicy przejdą około 50 kilometrów. Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa organizowana jest już po raz 22.

Historia Zambrowskiej Pieszej Pielgrzymki do Hodyszewa jest dosyć niezwykła. Po raz pierwszy na pieszą pielgrzymkę z Zambrowa do Hodyszewa w 1986 roku wybrała się grupa trzech osób z Zambrowa: Marek Rutkowski, Lech Feszler i Mariusz Feszler. Chcieli oni w ten sposób uczcić koronację obrazu Matki Boskiej Hodyszewskiej oraz podziękować za Porozumienia Sierpniowe z 1980 r. prowadzące do powstania ruchu społecznego „Solidarność”. Od tamtego czasu co roku, zawsze w ostatnią sobotę sierpnia skoro świt kilkoro pielgrzymów wyruszało na wytyczony szlak pielgrzymi pokonując 45 kilometrów, aby na wieczór tego samego dnia stanąć przed obliczem Matki Boskiej Hodyszewskiej. Przez pierwszych dziesięć lat była to niewielka grupa licząca od 5 do 30 osób. Dopiero w 1995 r. pomysłodawcy „prywatnej” pielgrzymki doszli do wniosku, ze należałoby rozpropagować w naszym mieście nieco szerzej ideę pielgrzymowania do Podlaskiego Sanktuarium.

Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa odbywa się w piątek i sobotę poprzedzające święto Matki Boskiej Hodyszewskiej, które jest zawsze w ostatnią niedzielę sierpnia.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę