Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Policjantów oskarżą w Sejnach?

Prokuratura Rejonowa w Sejnach będzie zajmowała się sprawą jazdy po pijanemu przez dwóch łomżyńskich policjantów. Taką decyzję w środę podjął szef prokuratury okręgowej w Suwałkach, który sprawę otrzymał z Białegostoku. Prokuratorzy z Łomży nie chcieli się tym zajmować w obawie przed posądzeniami o stronniczość.

Przypomnijmy sprawa dotyczy byłych już komendantów posterunków policji w Piątnicy i Jedwabnem. Przed dwoma tygodniami jeden z nich, kierując prywatnym samochodem spowodował kolizję drogową. W tym samym samochodzie siedział też drugi z funkcjonariuszy  i jak się okazało obaj panowie byli pijani. Łomżyńscy prokuratorzy czynności w tej sprawie ograniczyli jedynie do postawienia zarzutu jazdy pod wpływem alkoholu funkcjonariuszowi, który kierował samochodem...  Następnie prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Łomży poprosili Prokuratora Okręgowego o wyłączenie ich z tej sprawy, a chwilę później podobny wniosek o wyłączenie wszystkich prokuratorów z okręgu łomżyńskiego wysłano do zwierzchniej prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Prokuratorzy argumentują, że chcą wyłączenia ich z tej sprawy aby uniknąć posądzeń o stronniczość.
- Prokuratorzy łomżyńscy zawodowo często musieli współpracować z policjantami, który byli kierownikami komisariatów w Piątnicy i Jedwabnem – mówi prokurator Maria Kudyba rzecznik prasowy łomżyńskiej prokuratury okręgowej.
Ostatecznie sprawa ma trafić na biurko któregoś z prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Sejnach.
Na razie nie wiadomo czy prokuratorzy będą stawiać zarzuty tylko policjantowi, który kierował samochodem, czy także jego koledze.
- Teoretycznie jest taka możliwość, ale decyzja będzie zależała od prokuratora, który sprawę prowadzi – podkreślają prokuratorzy.     
200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę