Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Niewybuch pod szkolnym boiskiem

Nietypowego odkrycia dokonał operator koperki kopiący przez boisko szkolne rów pod przyłącze kanalizacyjne. Łycha koparki zahaczyła o bombę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci zabezpieczyli a następnie saperzy zabrali wybuchowe znalezisko. Okazało się, że był to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.


Wybuchowego odkrycia dokonano w Kołakach Kościelnych. Pocisk był pokaźnych rozmiarów, ważył ok. 50 kg. Niebezpieczny ładunek spoczywał kilkadziesiąt centymetrów pod powierzchnia boiska szkolnego, po którym biegały dzieci.
Saperzy, którzy zabrali pocisk podkreślali, że o wyjątkowym szczęściu może mówić operator koparki, który go odkopał. Gdyby łycha koparki zahaczyła o spłonkę mogłoby dojść do eksplozji, a wówczas zniszczenia byłyby ogromne...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę