Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

poniedziałek 13.08.2007

Gazeta Współczesna - Dachy odfrunęły Gazeta Współczesna - Wybory już jesienią! Kurier Poranny - PiS jak proszek do prania Gazeta Wyborcza - Ćwierć miliona na wycieczki historyczne

Gazeta Współczesna - Dachy odfrunęły
Powiat grajewski Trąba powietrzna, huragan i powódź nawiedziły tuż przed weekendem powiat grajewski. Straty mieszkańców to kilkaset tysięcy złotych.
Najwięcej szkód wichura wyrządziła w gminie Radziłów w powiecie graje-wskim. Zalane pola, zerwane dachy z budynków, powalone drzewa - to efekt nawałnicy, która przetoczyła się przez te tereny.
Trąba zrywała dachy
We wsi Klimaszewnica koło Radziłowa trąba powietrzna doszczętnie zniszczyła trzy dachy na budynkach gospodarczych.
- Jeden wielki szum. Dachy zerwało nam z dwóch obór. To nie trwało nawet pięciu minut - opowiada Bożena Danowska z Klimaszewnicy. - Byliśmy z mężem w oborze, jak wichura zrywała dach. Myślałam, że coś wali się, bo cegły fruwały w powietrzu.
U Danowskich był wójt gminy i poseł. Wszyscy obiecali pomoc.
- Wójt to przynajmniej przysłał człowieka do pomocy w sprzątaniu gruzów i komisję - mówi Paweł Danowski, właściciel zniszczonego gospodarstwa. - A czy dostaniemy jakieś pieniądze, to Bóg jeden wie. Złożyliśmy podanie o dotację. Wójt obiecał wesprzeć starania.
Również w Raciborach w gminie Radziłów złamana wichrem topola spadła na budynek mieszkalny. Upadające drzewo zerwało linie energetyczne. Kilkanaście wsi w tej gminie nie miało prądu.
więcej: Gazeta Współczesna - Dachy odfrunęły

Gazeta Współczesna - Wybory już jesienią!
Najnowsze wypowiedzi premiera i prezydenta nie pozostawiają wątpliwości: wcześniejsze wybory parlamentarne odbędą się jesienią. Najbardziej prawdopodobny termin to 21 października. Politycy w naszym regionie już szykują się do głosowania.
W podlaskim PiS-ie od kilku tygodni mówiło się o jesiennym głosowaniu, chociaż stawiano raczej na listopad. Jednak po ostatnich wypadkach politycznych, głównie odwołaniu ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka oraz oskarżeniu przez Andrzeja Leppera ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o przeciek w tzw. aferze gruntowej, dla PiS-u korzystniejsze jest szybsze głosowanie.
Koniec politycznych wakacji
Chociaż Sejm jeszcze się nie rozwiązał, a jego najbliższe posiedzenie rozpocznie się dopiero 22 sierpnia, polityczne wakacje właśnie się skończyły. W naszym regionie już rozpoczęły się przygotowania do wyborów. Najbardziej zaawansowana jest Platforma Obywatelska: - Sztabu wyborczego jeszcze nie powołaliśmy, ale określiliśmy już sposób wyłaniania kandydatów i kształtowania list - mówi Robert Tyszkiewicz, szef podlaskiej PO.
Także Krzysztof Putra, szef podlaskiego PiS-u, zapewnia, że: - Jako partia polityczna jesteśmy gotowi do wyborów. Szczególnie tutaj, na Podlasiu, nie przewiduję większych problemów organizacyjnych, bo przecież jesteśmy wprawieni w wyborach.
Nie wszyscy jednak widzą sytuację tak różowo. Największym problemem SLD może być brak pieniędzy. A to z powodu nieprzyjęcia sprawozdania wyborczego tej partii przez Państwową Komisję Wyborczą. 
więcej: Gazeta Współczesna - Wybory już jesienią!

Kurier Poranny - PiS jak proszek do prania
Wszystko wymyślone. Nie było nas stać na wysłanie Halinki na wakacje. Teraz nie tylko więcej zarabiam, ale i Stanisław wreszcie ma pracę - mówi w reklamówce PiS-u ładna kobieta.
To białostoczanka, była wicemiss Podlasia. Ale ani Halinka, ani Stanisław tak naprawdę nie istnieją.
Ta reklama kłamie. Piękna kobieta ze spotu Prawa i Sprawiedliwości nie mogła wysłać córki na kolonie (dzięki dobrym rządom PiS), bo... nie ma córki, lecz 10-letniego syna. Jej mąż nie dostał pracy dzięki PiS, bo nigdy nie był bezrobotny. A mężczyzna ze spotu to aktor.
Może nie wyszłoby to na światło dzienne, gdyby nie fakt, że rozpoznaliśmy kobietę z reklamówki. To Joanna Domańska, wicemiss Podlasia z 1989 roku. I szybko ustaliliśmy, że wszystko, co opowiada w telewizji, to nieprawda. Recytuje tylko napisany na zlecenie polityków scenariusz.
Nie pierwszy raz zresztą. Nasza wicemiss we wrześniu ubiegłego roku wystąpiła jako samotna matka dwóch córeczek. Żeby było śmieszniej, też w spocie reklamowym PiS.
Dlaczego? - Odmawiam odpowiedzi na te pytania, bo w kontrakcie mam zakaz wypowiadania się na ten temat - mówi bohaterka spotu. - Jestem aktorką i wykonuję swój zawód. Najlepiej, jak potrafię. 

Gazeta Wyborcza - Ćwierć miliona na wycieczki historyczne
Podlaskie Kuratorium Oświaty przeznaczy 250 tys. zł na dofinansowanie wycieczek podlaskich szkół w związku z konkursem "Podróże historyczno-kulturowe w czasie i przestrzeni"
W związku z tym przeznaczy ćwierć miliona złotych na dofinansowanie wycieczek z 31 szkół. Kuratorium refunduje od 30 do 70 proc. kosztów. W konkursie mogły brać udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Najwięcej, bo 10,5 tys. zł otrzyma Szkoła Podstawowa nr 49 w Białymstoku.
Kuratorium odrzuciło wszystkie projekty z Łomży.
- Główną przyczyną ich odrzucenia były błędy formalne, np. brak podpisu dyrektora szkoły - mówi Małgorzata Palanis z Podlaskiego Kuratorium Oświaty.
więcej: Gazeta Wyborcza - Ćwierć miliona na wycieczki historyczne


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę