Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Nietrzeźwy policjant sprawcą kolizji

Policjant z wieloletnim stażem prowadził po pijanemu prywatny samochód i spowodował kolizję drogową na trasie Łomża-Jedwabne (Podlaskie). Wraz z nim jechał inny policjant, także nietrzeźwy. Mieli po około dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przez komendanta miejskiego policji w Łomży obaj zostali odwołani z zajmowanych stanowisk komendantów posterunków w Piątnicy i Jedwabnem, wszczęto też wobec nich postępowanie wyjaśniające - poinformował rzecznik prasowy łomżyńskiej policji Krzysztof Leończak.

Kolizja, w której uczestniczył nissan prowadzony przez jednego z funkcjonariuszy, miała miejsce w nocy z piątku na sobotę. Podczas wymijania na drodze Łomża-Jedwabne, w okolicach miejscowości Kownaty, ich auto otarło się o forda focusa.
 Nissan pojechał dalej, kierowca forda zatrzymał się i zawiadomił o zdarzeniu policję, po czym zawrócił i pojechał za nissanem. Kilkaset metrów dalej udało się to auto zatrzymać.

Po przybyciu na miejsce patrolu policji, okazało się, że nissanem jadą dwaj doświadczeni funkcjonariusze, z posterunków w Piątnicy i Jedwabnem. Obaj z wieloletnim stażem w policji; jeden z 33-letnim, drugi ponad 20-letnim.

Konsekwencje karne za jazdę po pijanemu, oprócz służbowych, grożą temu z mężczyzn, który prowadził auto. Postępowanie jego kolegi jest traktowane jako nieetyczne i także jemu - po zakończeniu postępowania wewnętrznego - może grozić wydalenie ze służby.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łomży.

żródło:

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę