Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Aby Maciek nie zamknął się w swoim świecie...

„Bardzo prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na leczenie naszego sześcioletniego, autystycznego synka Maciusia. Zwracamy się do wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc, o wsparcie naszych działań. Pomóżcie nam poprowadzić rehabilitację Maćka!” – takiej treści dramatyczny apel skierowali rodzice chłopca najpierw do Czytelników „Gazety Współczesnej”, której łomżyński oddział poprosił z kolei redakcję 4lomza.pl, aby rozpowszechnić prośbę Urszuli i Jerzego Kwieków ze wsi w pobliżu Ciechanowca wśród internautów. Potrzeba także innych wolontariuszy...

Zmiany w zachowaniu dziecka i zahamowanie rozwoju nastąpiły w drugim roku jego życia. Maciek przestał mówić, zamykał się w swoim świecie. Rodzice nie pogodzili się z tym, zaczęli leczyć zaburzenia metaboliczne u syna. Składa się na to przestrzeganie rygorystycznej diety, przyjmowanie suplementów i leków oraz odtrucie organizmu z metali ciężkich.
Wciąż jesteśmy jeszcze przed zabiegiem odtrucia, ostatni czas był dla nas trudny,
Maciek miał problemy z układem jelitowym – opowiada mama Urszula Kwiek.
Na badania i leki wydają większość swoich dochodów, dzięki czemu są już wyraźne efekty leczenia. Uzupełnia je terapia prowadzona pod kierunkiem Centrum Terapii Synergis w Warszawie. Koszty pomocy specjalistów oraz zakupu leków i prowadzonych badań przekraczają możliwości rodziny chłopca. Terapia to jednak wielka szansa dla Maćka, mieszkającego na wsi, z dala od ośrodków organizujących pomoc terapeutyczną dla dzieci z autyzmem.
Maciek wymaga całodobowej opieki, a ma dwie siostry, które też potrzebują rodziców, więc Państwo Kwiekowie szukają wolontariuszy do pomocy w opiece nad chłopcem.
– Jego hobby to teraz chodzenie na spacery, lubi też bawić się swoimi zabawkami i właśnie w tym między innymi mogliby pomóc nam wolontariusze – mówi pani Urszula. – Oczywiście, najlepiej, żeby to byli studenci pedagogiki, psychologii lub logopedii, ale mogą być też licealiści.
Każdego dnia z Maćkiem wykonać trzeba bardzo dużo ćwiczeń terapeutycznych. Rodzice nie wykluczają, że wolontariusz będzie mógł uczestniczyć w konsultacjach w Centrum Terapii Synergis.
Każdy, kto zechce pomóc, może zadzwonić do rodziców Maćka pod nr tel. 086 277 27 74 lub napisać e-mail na adres: kwiekowie@op.pl.
Pieniądze na leczenie chłopca można wpłacać na konto: PKO BP XV O/Warszawa 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248 Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa z dopiskiem „darowizna na leczenie i rehabilitację Macieja Kwieka”.

Poznać historię chłopca można w Internecie na stronie: http://www.dzieci.bci.pl/strony/maciekkwiek/

– Potrzebujemy pomocy serdecznych i życzliwych serc ludzkich – przyznają rodzice Maćka.

Mirosław R. Derewońko
P.S. Dziękuję red. Aleksandrze Szyc-Kaczyńskiej i red. Pawłowi Chojnowskiemu za pomoc w zebraniu informacji do tego materiału.     

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę