Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Więcej ciężarówek do kontroli

Inspekcja Transportu Drogowego więcej czasu poświęci na kontrolę ciężarówek przejeżdżających przez Łomżę. To dlatego, że kontrolerzy ITD nie będą musieli, po kilku godzinach pracy w mieście, wracać na noc do domów w Białymstoku. Pomieszczenia noclegowe, na mocy specjalnego porozumienia zapewnia im prezydent miasta. Pozwoli to na wydłużenie czasu przeznaczonego na wykonywanie kontroli drogowych oraz znacznie zwiększy liczbę pojazdów objętych kontrolą w tym rejonie – informuje ITD.

Kontrolerzy ITD ciężarówki w Łomży sprawdzają dopiero od miesiąca, ale porozumienie pomiędzy prezydentem Łomży a Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego w Białymstoku o współpracy w zakresie ochrony dróg publicznych przed nadmiernym zużyciem podpisano w ostatnich dniach lipca. W ramach porozumienia Łomża udostępni pomieszczenia noclegowe inspektorom WITD w Białymstoku przeprowadzającym kontrole pojazdów na terenie miasta. Dzięki temu inspektorzy w ramach kilkudniowych delegacji będą przeprowadzać kontrole pojazdów przejeżdżających przez Łomżę.

Przypomnijmy, że w lipcu w czasie kilkugodzinnych wypadów kontrolerzy ITD sprawdzili ponad sto ciężarówek przejeżdżających przez miasto. Łącznie wydali 29 decyzji o nałożeniu kary na kwotę 33 850 złotych i 59 mandatów  na kwotę 7 500 złotych. Dodatkowo w wyniku przeprowadzonych kontroli ciężarówek Inspektorzy zatrzymali sześć dowodów rejestracyjnych pojazdów i ujawnili dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich miał 1,5 promila alkoholu we krwi i jechał z ładunkiem 20 ton ołowiu Rosji do Niemiec.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę