wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@

Obwodnica Łomży nabiera opóźnienia... i się skraca

Już w rok po przedstawieniu przez dyrektora białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad harmonogramu budowy obwodnicy Łomży, czas realizacji inwestycji się odsuwa... Przed rokiem mówiono, że obwodnicą pojedziemy do końca 2013 roku. Teraz GDDKiA twierdzi, że budowę rozpocznie w 2012 i skończy w 2015, a nieoficjalnie drogowcy dodają, że ten termin też jest nazbyt ambitny... Zgodnie z najnowszymi planami obwodnica ma prowadzić w ciągu drogi nr 61 od Kisielnicy, aż w okolice w okolice Sierzput. Połączenie z drogą na Zambrów to już zupełnie inna bajka i inne czasy...

"Wariant 1" zachodni jest wskazywany jako optymalny przez białostocki oddział GDDKiA.
Zdaniem samorządowców Łomży realizowany powinien być "wariant 3"
"Wariant 1" zachodni jest wskazywany jako optymalny przez białostocki oddział GDDKiA. Zdaniem samorządowców Łomży realizowany powinien być "wariant 3"
Jeszcze w sierpniu plany budowy obwodnicy Łomży zostaną wysłane z białostockiej GDDKiA do warszawskiej centrali firmy. Tam we wrześniu ma zebrać się Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych i zdecydować, który wariant obwodnicy będzie realizowany. Drogowcy z Białegostoku będą rekomendować tzw. „wariant I” prowadzący w ciągu drogi krajowej nr 61 od Kisielnicy aż po okolice wsie Sierzputy.
- Wariant ten na zachodzie przechodziłby pomiędzy Kupiskami Starymi i Kupiskami Nowymi – podkreśla Rafał Malinowski rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA. - Tak poprowadzona obwodnica Łomży miałaby długość ok. 19,5 km – dodaje.
Jak wyjaśnia rzecznik póki co planowany jest do realizacji tylko ten odcinek obwodnicy Łomży. Kiedy i czy miałby być realizowany odcinek południowy obwodnicy nie wiadomo...
- Wstępny harmonogram realizacji inwestycji zakłada, że ta droga będzie wybudowana w latach 2012-2015, ale jest to wstępny harmonogram i może ulec zmianie – dodaje Malinowski.        
Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku ówczesny dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA Tadeusz Topczewski przedstawił prezydentowi Łomży harmonogram budowy obwodnicy miasta, który zakładał ukończenie prac w 2013 roku. Wówczas też obwodnica miała sięgać od Kisielnicy aż w okolice Podgórza na drodze do Zambrowa.
191007024330.png

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę