Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Psy zagryzły człowieka

Dzisiaj nad ranem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie o pogryzieniu młodego mężczyzny. Mundurowi ustalili, że po zakończonej dyskotece w miejscowości Jeziorko właściciel klubu zamknął lokal i ogrodzenie, a na posesję wypuścił dwa owczarki niemieckie, które na co dzień pilnują posesji. Dopiero około godziny 7:00 zauważył lezącego na ziemi mężczyznę. Jak wyjaśnia mł. asp. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku lekarze pogotowia, którzy przyjechali na miejsce nie zdołali uratować pogryzionego. Po próbach reanimacji 21-latek, mieszkaniec Małego Płocka zmarł na skutek licznych obrażeń.

Prowadzący sprawę policjanci ustaląją okoliczności pogryzienia. Sprawdzą również to w jaki sposób mężczyzna znalazł się za ogrodzeniem dyskoteki - wyjsąnia Tomaszczuk.

Należy pamiętać, że w przypadku ataku psa człowiek nie jest do końca bezbronny. Po pierwsze trzeba zachować spokój, nie szarpać się, nie wykonywać gwałtownych ruchów, które jeszcze bardziej mogą rozdrażni agresywne zwierzę. Ucieczka też nie jest sposobem na obronę. Pies ma swoisty instynkt pościgu i złapania ofiary. W sytuacji, gdy pies nie stara się zaatakować należy w miarę możliwości opuścić jego terytorium. Jednak w momencie ataku najbezpieczniejszą obroną jest pozycja „żółwia”, która pozwala na osłonięcie znacznej powierzchni ciała. Należy spleść dłonie chowając kciuki do środka. Następnie założyć ręce na kark i osłonić nimi uszy. Później uklęknąć i trzymać głowę jak najbliżej kolan.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę