Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

1,6 mln w błoto...

Blisko 1,6 mln zł kosztowało samorząd województwa podlaskiego przeprowadzone w maju referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa przez dolinę rzeki Rospudy - wynika ze sprawozdania finansowego, przygotowanego przez zarząd województwa. Przeprowadzone 20 maja referendum wojewódzkie okazało się formalnie nieważne, bo wzięło w nim udział niespełna 205 tys. osób, czyli tylko 21,56 proc. uprawnionych do głosowania. Aby jego wynik był ważny frekwencja powinna przekroczyć 30 proc.

Referendum przeprowadzono na wniosek Prawa i Sprawiedliwości. Zarządził je pełniący wówczas obowiązki organów samorządu województwa Jarosław Schabieński.
Łączny koszt referendum wyniósł 1.594.301,52 zł. Z tych pieniędzy największa część poszła na diety dla członków komisji - blisko 908 tys. zł. Łącznie do składów wszystkich komisji powołano 6,6 tys. osób – a połowę z nich zgłosił inicjator referendum czyli PiS.
Wśród wydatków na  referendum znalazło się m.in. 46 tys. zł na nagrody dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego za „sprawne organizacyjno-techniczne przygotowanie i przeprowadzenie referendum”.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę