Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Szukali ponad rok, i znaleźli...

Główne zdjęcie
Marek Jankowski - Architekt Miejski Łomży (fot. um.lomza.pl)

Łomża ma wreszcie Architekta Miejskiego. Został nim 45-letni Marek Jankowski. Poszukiwania następcy Andrzeja Z. trwały 13 miesięcy... W czerwcu 2006 roku funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pełniącego wówczas tę funkcję urzędnika. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzuty związane z łapówkarstwem... Później przez kilka miesięcy prezydent Łomży poszukiwał nowego Architekta Miejskiego, ale dopiero teraz stanowisko to zostało obsadzone.

Jak podaje na oficjalnej stronie miasta ratusz nowy architekt miejski jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Pochodzi z Mrągowa, jednak od ponad 30 lat mieszka w Łomży, gdzie uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki. Studia architektoniczne skończył w Instytucie Architektury Politechniki Białostockiej. W Łomży pracował m.in. jako projektant w pracowniach architektonicznych i w planowaniu przestrzennym. Przez ostatnie 3 lata pełnił funkcję architekta miejskiego w Ostrołęce.
Dodajmy, że od kilku miesięcy Marek Jankowski, obok Andrzeja Z. jest członkiem Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę