poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Szukali ponad rok, i znaleźli...

Łomża ma wreszcie Architekta Miejskiego. Został nim 45-letni Marek Jankowski. Poszukiwania następcy Andrzeja Z. trwały 13 miesięcy... W czerwcu 2006 roku funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pełniącego wówczas tę funkcję urzędnika. Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła mu zarzuty związane z łapówkarstwem... Później przez kilka miesięcy prezydent Łomży poszukiwał nowego Architekta Miejskiego, ale dopiero teraz stanowisko to zostało obsadzone.

Marek Jankowski - Architekt Miejski Łomży (fot. um.lomza.pl)
Marek Jankowski - Architekt Miejski Łomży (fot. um.lomza.pl)
Jak podaje na oficjalnej stronie miasta ratusz nowy architekt miejski jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Pochodzi z Mrągowa, jednak od ponad 30 lat mieszka w Łomży, gdzie uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki. Studia architektoniczne skończył w Instytucie Architektury Politechniki Białostockiej. W Łomży pracował m.in. jako projektant w pracowniach architektonicznych i w planowaniu przestrzennym. Przez ostatnie 3 lata pełnił funkcję architekta miejskiego w Ostrołęce.
Dodajmy, że od kilku miesięcy Marek Jankowski, obok Andrzeja Z. jest członkiem Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Łomży.

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę