Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomża czci pamięć bohaterów...

Główne zdjęcie
od lewej: kierownik łomżyńskiej delegatury PUW Romuald Kozłowski, starosta łomżyński Krzysztof Kozicki, przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego Stefan Popiołek

Dziś obchodzimy 63 rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. O bohaterskich obrońcach stolicy pamiętają także w Łomży. W samo południe kwiaty przed znajdującym się u zbiegu ulic Szosa Zambrowska i Zawadzkiej pomnikiem „Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-56” złożyli kierownik łomżyńskiej delegatury PUW, starosta łomżyński i przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego. O 17.00 w Łomży zawyły syreny alarmowe, a chwilę później kwiaty przed pomnikiem „Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego” znajdującym się przy Szkole Muzycznej złożył prezydent Łomży.

Jerzy Brzeziński, pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego (fot. um.lomza.pl)
Jerzy Brzeziński, pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego (fot. um.lomza.pl)
Jak podkreśla Romuald Kozłowski kierownik łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego pomnik w pobliżu Teatru Lalek wybrano nieprzypadkowo. Dziś jest on nieco zapomniany przez łomżan... Niestety znaczna część bohaterskich żołnierzy Powstania Warszawskiego, którym udało się przeżyć powstańcze walki w „wyzwolonej Polsce” trafiała do więzień, a następnie nie rzadko wszelki ślad po nich ginął... Dziś oddajemy hołd wyszystkim którzy przed 63 laty walczyli o to aby Polska była naprawdę wolna i niezależna - dodawał Kozłowski.

W godzinie "W", godzinie w której rozpoczęto powstańcze walki hołd  poległym oddał prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Złozył kwiaty i zapalił znicze przed kilkoma pomnikami poległych...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę