Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Minister dołożył się do remontu katedry

Główne zdjęcie
grafika Robert Sokołowski

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski podjął decyzję o dofinansowaniu prac remontowo-konserwatorskich w ponad 250 obiektach zabytkowych w Polsce. W tej grupie jest także łomżyńska katedra. Parafia Rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Łomży na prace remontowo-konserwatorskie dachu (etap I) w kościele Katedralnym św. Michała Archanioła z XVI w otrzymała 750 tys. zł dofinansowania.


Pieniądze pochodzą z programu operacyjnego MKiDN „Dziedzictwo kulturowe”. W tym roku ministerstwo przeznaczamy na remont zabytków sakralnych i świeckich ponad 100 mln zł.
Z regionu ministerialne dofinansowanie otrzymał także starosto zambrowskie na wymianę pokrycia dachowego budynku pokoszarowego, siedziby Zespołu Szkół Nr 1.
Pokrewne (tag): katedra, dotacje

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę