Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

W Czerwonym Borze będzie lotnisko

W Czerwonym Borze pod Łomżą będzie budowane lotnisko. Nie za pieniądze z Unii Europejskiej, bo te fundusze trafią na białostockie Krywlany, ale za pieniądze samorządu województwa i Ministerstwa Obrony Narodowej.

 Zbigniew Pieciak interesuje się lotnictwem od dzieciństwa. Łomża i jej okolice nie należą jednak do aeronautycznych potęg i zamiast samolotami pan Zbigniew lata motolotnią. Bo ta maszyna może lądować i startować niemal z każdego miejsca na ziemi. Jak mówi Zbigniew Pieciak z Czarnocina k. Łomży - Aby był kawałek równej drogi, równego rżyska, jakaś polna, droga w miarę równa - na tym da się wylądować.

Samoloty, nawet te najmniejsze, mają jednak większe wymagania. Jeśli więc Łomża chce ostro wystartować to potrzebuje lotniska. Choćby tylko sportowego. Może ono powstać na przykład na byłym poligonie w Czerwonym Borze. Jak powiedział Maciej Zajkowski, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej - Lotnisko jest niezbędne jeśli chcemy się rozwijać. Trudno przecież turystów czy biznesmenów wozić motolotniami. Drogi mamy marne i przeładowane, że o kolei nie wspomnę.

Urząd Marszałkowski samodzielnie lotniska, nawet małego, nie zbuduje. Chce więc współdziałać w tej sprawie z Ministerstwem Obrony Narodowej. Jak powiedział Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego - Tam mogą się szkolić spadochroniarze, specjaliści z ruchu powietrznego tak, że tu można aplikować środki łącznie z ministerstwem.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to są szanse, że pierwsze awionetki wystartują w Czerwonym Borze za dwa lata.

źródło: Obiektyw
Pokrewne (tag): lotnisko

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę