Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Przypatrzmy się bracia powołaniu naszemu...

Główne zdjęcie
fot. Lech Kossewski

Ostatnia chwila by zastanowić się nad podjęciem decyzji pójściu na Jasną Górę. W najbliższą środę z Łomży, Zambrowa i Ostrołęki wyruszą pielgrzymi XXIII Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Celem pielgrzymki pieszej, jak zaznaczył ks. biskup Stanisław Stefanek w liście zachęcającym do uczestnictwa w tejże pielgrzymce, jest nie tylko dotarcie do jasnogórskiego Sanktuarium, ale przeżycie „rekolekcji w drodze”, prowadzących do wewnętrznej przemiany.

W tegorocznej łomżyńskiej pielgrzymce weźmie udział 22 kapłanów i zapewne kilkuset wiernych. Ilu ich jest tego nie wiadomo nawet gdy pielgrzymka wyrusza w trasę, bo o drodze dołączają jeszcze nowi pielgrzymi – podkreśla ks. Piotr Mazurek dyrektor Pielgrzymki.  
W skład Pielgrzymki Łomżyńskiej wchodzi 7 grup regionalnych, które wyruszą z różnych miejscowości naszej diecezji. Zapisów na pielgrzymkę  dokonać można u swoich duszpasterzy w parafii i ostatnią dobrą ku temu okazją jest najbliższa niedziela. Zapisy są prowadzone również w Sekretariacie Pielgrzymki w budynku Instytutu Teologicznego w Łomży, ul. Sadowa 3 (przy Kurii Biskupiej). To biuro pielgrzymki czynne będzie a do wtorku 31 lipca w godz. 11.00 - 17.00. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości, przy czym młodzież do lat 15 włącznie pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej, a w wieku od 16 do 18 lat za pisemną zgodą rodziców, przedstawioną przy zapisie. Poza tym przy zapisie na pielgrzymkę należy opłacić wpisowe - 60 zł, a za młodzież do lat 15 – 50 zł i opłatę za przewóz bagażu - 30 zł.  
W ubiegłym roku przed oblicze Królowej Polski pielgrzymowało 817 osób, a dwa lata temu było ich niemal 1200.  W tym samym czasie dynamicznie rozrasta się pielgrzymkowa Grupa Biała, złożona z osób, które co prawda nie idą na Jasną Górę, ale codziennie w swojej parafii spotykają się na Apelu Jasnogórskim i modlą się za pątników. Przed dwoma laty do tej grupy zapisało się 1700 osób, a w ubiegłym roku było ich już 2,5 tys.  W Grupie Białej jest wielu „starych pielgrzymów”, którzy wielokrotnie pielgrzymowali do Matki Bożej Jasnogórskiej, ale dziś są to często ze względu na zły stan zdrowia, brak urlopu, bądź funduszy nie mają takiej możliwości. poza tym jednoczy ona także dzieci, rodziców, przyjaciół i znajomych pielgrzymujących pątników.  Patronem Grupy Białej jest Sługa Boży Jan Paweł II i „pielgrzymi” tej grupy szczególnie żarliwie modlą się o Jego  beatyfikację.

więcej o XXIII PIESZEJ PIELGRZYMCE ŁOMŻYŃSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ W 2007 R.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę