Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Zlot Anek w Łomży

Mają Katowice swoje słynne Krystyny, ma Łomża Anki. Dziś III Światowy Zlot Anek. Nic dziwnego, że to imię wiąże się z Łomżą. Przez lata miasto rozsławiała najsłynniejsza jego mieszkanka, Hanka Bielicka.

Anny mają zasługi dla Łomży już od początków istnienia miasta. Jak powiedział Jerzy Brzeziński, prezydent Łomży - Łomża jest ogromnie wdzięczna księżnej Annie Mazowieckiej, to z jej inspiracji miasto rozkwitło. Pamiątką po niej jest katedra łomżyńska.

Współczesne Anki także marzą o świetności miasta. Chcą, aby ich światowy zlot je rozsławił. Jak mówi Anna Jakubowska, organizatorka zlotu Anek - Jest to bezinteresowna promocja miasta. Myślę, że jest to też promocja bardzo ciepła, bo w tym dniu wszyscy nam składają życzenia, żeby nam się spełniły marzenia, a jednym z nich jest, aby tu w Łomży na rynku było tak jak w innych miastach na rynku.

I było - gwarno i barwnie, z kwiatami i życzeniami dla solenizantek.

Anna to najpopularniejsze imię na świecie. W Polsce nosi je ponad milion kobiet. Anny są ze swego imienia dumne.

Światowy Zlot Anek rozpoczął się w południe na rynku. Solenizantki gościły potem na kawie w ratuszu. Ale prawdziwe świętowanie zaczyna się wieczorem. - Intelektualne Anki zapraszają na spotkanie w klubie dyskusyjnym, które odbędzie się w sali na poddaszu biblioteki miejskiej o godz. 18 – poinformowała Elżbieta Ziółkowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

- Zapraszam wszystkie Anki do karczmy na starym rynku. Będziemy świętowali przy torcie, przy piweczku, przy smalczyku z chlebeczkiem, a ja będę występowała dziś w kapeluszu Hanki Bielickiej – mówi Anna Poleszuk, organizatorka zlotu Anek. Bo Hanka Bielicka jest patronką zlotu i ciągle najsłynniejszą łomżanką w historii. Miasto chce jej wystawić pomnik.

źródło: Obiektyw

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę