Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Nam się należało...

Główne zdjęcie
Jerzy Brzeziński prezydent Łomży

„Pieniądze na boisko przy SP nr 5 nam się należały” – mówi Jerzy Brzeziński prezydent Łomży. W ten sposób komentuje artykuł w dzisiejszym wydaniu Życia Warszawy. Dziennik napisał, że pieniądze z ministerialnego programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży” były dzielone niezgodnie z regulaminem konkursu. Zdaniem wiceministra sportu Arnolda Masina sprawą powinna zając się prokuratura. Podział pieniędzy z tego programu był ostatnią decyzją jaką podpisał minister Tomasz Lipiec, który dwa tygodnie temu podał się do dymisji.

Przypomnijmy Łomża na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 5 otrzymała z ministerstwa sportu 115 tys zł. Już ogłoszono przetarg na wykonanie boiska. Tymczasem dzisiejsza publikacja Życia Warszawy wprowadza niepokój...  Zgodnie z regulaminem konkursu przy rozpatrywaniu wniosków priorytet miał zostać nadany tym zadaniom inwestycyjnym, które są realizowane w gminach których dochód w przeliczeniu na mieszkańca jest poniżej 40% średniej krajowej, na terenie zdegradowanych obszarów miejskich, poprzemysłowych i powojskowych. W ramach ich rewitalizacji i na terenie gmin nie posiadających tego typu obiektu sportowego. Łomża spełnia tylko ostatnie kryterium...
Zdaniem prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego, choć kryteria programu są niesprawiedliwe, to Łomży te pieniądze się należały. Jego zdaniem sprawa podziału środków z ministerstwa powinna zostać wyjaśniona, ale przede wszystkim w kontekście tych gmin, które pieniądze z tego programu otrzymały po raz kolejny, albo od razu na wiele boisk. W tej grupie są m.in. Suwałki, gdzie  ministerstwo sportu przyznało w 2006 r. środki na budowę jednego boiska, a w roku obecnym - na dwa.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę