Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość za www.zyciegrajewa.pl

Mlekpol uśmiercił ryby

Dziesiątki a nawet setki śniętych ryb można było zobaczyć w ubiegłym tygodniu w kanale, który do rzeki Ełk spływają deszczówka, oczyszczone ścieki z miejskiej oczyszczalni ścieków i oczyszczalni ścieków Mlekpolu w Grajewie. Przyczyną rzezi był wyciek amoniaku w „Mlekpolu” - podał serwis internetowy zyciegrajewa.pl. Niebezpieczna substancja trafiła do kanalizacji po czym rurami wraz z innymi nieczystościami spłynęła do oczyszczalni mleczarni. Stężenie było tak silne, że uszkodziło osad czynny na tejże oczyszczalni i przestała pracować prawidłowo.


O awarii w SM Mlekpol już następnego dnia poinformowano Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łomży. Pracownicy, którzy pobrali próbki wody stwierdzili kilkukrotne przekroczenie stężenia amoniaku. Jak informuje zyciegrajewa.pl z uwagi na to, że zanieczyszczenie zdarzyło się pierwszy raz nie wiadomo czy na Mlekpol będzie nałożona kara.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę