Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

W Łomży robili dla Al-Kaidy?

Palestyńczyka podejrzewanego o związki z Al-Kaidą zatrzymała Agencja Wywiadu - ustalił „Dziennik”. Gazeta podaje, że szczegóły śledztwa otoczone są tajemnicą, ale wywiad obawia się, że Palestyńczyk mógł przewozić instrukcje dla terrorystów, którzy przygotowują w naszym kraju zamach. Z ustaleń „Dziennika” wynika, że Palestyńczyk mógł się posługiwać dokumentami podrobionymi przez grupę przestępczą rozbitą pod koniec czerwca. Wśród zatrzymanych były wówczas trzy osoby z Łomży. Do tej pory Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie udziala informacji ani kim są zatrzymani, ani jakie postawiono im zarzuty.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Katarzyna Szeska odmowę udzielania jakichkolwiek informacji w sprawie trzech łomżan zatrzymanych 25 czerwca argumentuje znaczeniem prowadzonego w tej sprawie postępowania.
-  Śledztwo jest utajnione. Nie możemy udzielać żadnych informacji w tej kwestii – opowiadała prokurator na nasze pytania zadawane w ubiegłym tygodniu.
Katarzyna Szeska nie chciała nawet spekulować kiedy klauzula tajności zostanie z tej sprawy zdjęta... Nieco światła przynosi za to dzisiejsza publikacja „Dziennika”. Podał on, że w nocy z środy na czwartek został zatrzymany w Polsce Palestyńczyk, którego podejrzewa się o związki z Al-Kaidą. Teraz, dzięki decyzji sądu, jest już aresztowany, ale jak dotąd postawiono mu jedynie zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami. Dokumenty te mogły zostać podrobione przez grupę przestępczą w skład której wchodziło trzech zatrzymanych przed trzema tygodniami łomżan. Na jej czele stał  Witold S., ps. Witek. Jak wyjaśnia „Dziennikowi” rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Magdalena Stańczyk  - Witek „często kupował oryginalne dokumenty od ludzi z biedniejszych rejonów Polski. Za 100, 200 złotych sprzedawali mu paszport, które następnie przerabiał zgodnie z życzeniem klienta.”

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę