Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Uważaj na rowerzystów... zwłaszcza młodych

Dwóch nieletnich rowerzystów ucierpiało wczoraj w zderzeniach z samochodami. Jeden z nich, nieprzytomny został przewieziony do szpitala. Co ciekawe do obu tych wypadków doszło z winy dorosłych – jadących "niebezpiecznie" w samochodach.

 
W Szczuczynie 16-latek jechał rowerem ulica Kilińskiego. Niestety podróż ta zakończyła się złamaną rękę, gdy drogę prawidłowo jadącemu rowerzyście zajechał kierowca Fiata Punto. Drugi z wypadków wydarzył się w Czyżewie osadzie. Tu ucierpiał 10-latek. Młody rowerzysta jechał bokiem drogi, gdy został potrącony przez kierowce Nissana, który właśnie wyprzedzał inny samochód. Nieprzytomny 10-latek został przewieziony do szpitala.
Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozwagę. Rowerzysta w zderzeniu z samochodem praktycznie nie ma szans, na wyjście z takiego wypadku bez uszczerbku na zdrowiu. Tymczasem młodych rowerzystów i motorowerzystów na ulicach i drogach regionu jest coraz więcej. Przed wakacjami w ramach akcji „Wojewódzki Egzamin na Kartę Rowerową / Motorowerową 2007” dokumenty te uzyskało ponad 3 tysiące dzieci.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę