Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Słone opłaty za holowanie

Radni Łomży zmienili opłaty jakie będą musieli uregulować właściciele aut, gdy pojazd będzie stał w miejscu niedozwolonym i zostanie odholowany na parking. Za taką usługę w przypadku np. „malucha” trzeba będzie zapłacić niemal dziesięć razy tyle. Prezydent Marcin Sroczyński zmiany opłat tłumaczy koniecznością ich urealnienia. Jak mówił radnym dotychczasowe stawki były sztucznie zaniżone.


I tak zgodnie z nową uchwałą, za usuwanie pojazdu o masie całkowitej do 3,5 t trzeba będzie zapłacić 305 zł, a dotychczas ta stawka wynosiła jedynie 23 zł. Za przeholowanie większego busa, czyli i ciężarówki czyli pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 t opłata wzrasta do 1830 zł. Kiedyś za tę usługę właściciel obciążany był kwotą ponad cztery razy mniejszą - było to 400 zł.
Radni podnieśli także opłaty za parkowanie tych odholowanych pojazdów na parking strzeżony, wyznaczony przez Prezydenta Miasta. Za mniejsze pojazdy – do 3,5 t opłata wynosi 24 zł za dobę (było 5 zł), a za te większe – powyżej 3,5 t. - 61 zł za dobę (było 19 zł).
Przyjęte w środę przez radnych stawki zaczną obowiązywać w sierpniu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę