Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Oszuści grasują po Zambrowie

Policjanci z Zambrowa ostrzegają przed oszustami, którzy pukają do drzwi domów i przynoszą wyjątkowo atrakcyjne wygrane lub promocje. Oszuści na swe ofiary wybierają przede wszystkim ludzi starszych, by chwilę później okraść ich ze wszystkich pieniędzy. Policjanci podkreślają, że oszuści ciągle wymyślają nowe sposoby nabrania ofiar. W poniedziałek, w Zambrowie do jednego z mieszkań zapukała osoba, która poinformowała, że „na plebani u księdza” czeka do odbioru paczka ze sprzętem elektronicznym, ale aby ją odebrać należy „okazać 5 tys. Złotych”. Ofiara z pieniędzmi wsiadła do samochodu nieznajomego, aby „pojechać po odbiór paczki”, ale jak nie trudno się domyślić, po drodze kobieta została okradziona i kazano jej wysiąść z samochodu.

To nie jedyny sposób oszustów stosowanych w Zambrowie i okolicy – podają policjanci w kronice kryminalnej opublikowanej w serwisie zambrow.org. Kilka dni wcześniej do jednego z mieszkań na terenie gminy Zambrów zapukał mężczyzna podający się za przedstawiciela wspólnoty mieszkańców. Poprosił o okazanie kwitów otrzymywania renty oraz dowodów opłat czynszu. Po sprawdzeniu tych dokumentów zadzwonił po swojego wspólnika. Panowie poinformowali starsze małżeństwo, że wspólnota mieszkaniowa zamontuje w ich mieszkaniu za darmo okna, a lokatorzy mają zapłacić jedynie „podatek” w wysokości około 300 zł. Kiedy zachęcony propozycją darmowej wymiany okien właściciel mieszkania udał się do bankomatu po pieniądze, oszuści korzystając z nieuwagi gospodyni przeszukali mieszkanie, skąd skradli pieniądze w kwocie 665 zł przechowywane w domu. Gdy lokator wrócił z banku, „przedstawicieli wspólnoty mieszkańców” już nie było.
Każdy przypadek pojawienia się u naszych drzwi osób podających się za przedstawicieli jakiejś firmy lub spółdzielni, powinien wzbudzić naszą podejrzliwość – ostrzegają policjanci.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę