Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Szansa na porozumienie

Fiaskiem zakończyły się wczoraj negocjacje rządu ze strajkującymi lekarzami. Tymczasem w Łomży pojawiła się szansa na rozwiązanie problemu. Rozpoczęły się rozmowy w szpitalu pomiędzy dyrekcją i lekarzami. Dziś dyrektor szpitala przedstawił propozycję umów kontraktowych.

 Są dwie propozycje kontraktów. W jednej jest konkretna kwota przeznaczona na stanowisko pracy. W drugim zarobki uzależnione są od liczby wykonanych zabiegów. Na zmiany musi zgodzić się cały oddział. Wysokość kontraktów będzie obliczana dla każdego zespołu. Jak mówi Marian Jaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – Musimy poruszać się w tych środkach, które mamy, nie będziemy nic oszukiwać, one będą przeznaczone na pensje i od organizacji pracy będzie zależało, jaka będzie wysokość pensji w poszczególnych pionach.

Na laryngologii co miesiąc sześciu lekarzy wykonuje około stu zabiegów. Ich pensje to czterdzieści procent tego, ile wypracują dla szpitala. Szef oddziału wolałby zatem, aby to pracowitość, wiedza i doświadczenie wyznaczały poziom zarobków.

Nie wszyscy podchodzą do propozycji kontraktów optymistycznie. Bo choć na razie o konkretnych kwotach się nie mówi, wiadomo, że pieniędzy do podziału nie jest zbyt wiele.

To dopiero początek negocjacji. Obie strony – i dyrekcja i lekarze zapewniają, że zależy im na wypracowaniu porozumienia.

Rozpoczęcie rozmów o kontraktach w łomżyńskim szpitalu to gest dobrej woli. Jednak trzeba jej dużo więcej, żeby sfinalizować negocjacje. Bo już wiadomo, że na pełne zaspokojenie oczekiwań lekarzy - pieniędzy nie wystarczy.

źródło: Obiektyw

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę